Sıkça Sorlan Sorular

Sanalmedresem nedir?

Sanalmedresem.com , internet üzerinden eğitim vermeyi amaçlayan, sadece bayanlara yönelik hizmet veren, hocaları bayan olan bir sitedir. Bu sebep ile beylerin üyeliklerini aktifleştirememekteyiz.

Sanal Medresem vesilesi ile evinizi kendinize medreseye çevirebilirsiniz. Evinizden, iş yerinizden, okulunuzdan ve her yerden arapça derslerimize erişebilirsiniz.

Sanal medresem Yıllardır facebook üzerinden verdiğimiz dersler ile yüzlerce kardeşimizi sınavlarından başarı ile geçirdik ve pratik arapça derslerinde ise güzel bir Arapça temeli attık.

Site İçeriği

Sitemizde;

  • ● İlitam Arapça Dersleri
  • ● Aof Arapça Dersleri
  • ● Pratik Arapça Dersleri
  • ● Konulu Arapça Dersler
  • ● DHBT/ ÖABT dersleri bölümleri bulunmaktadır.

Ankara, İstanbul, Erzurum, Malatya, Elâzığ, Sivas İlitam Arapça derslerinin güz dönemi arapça dersleri bulunmakta olup, bahar dönemi için ise seçmiş olduğumuz İlitamların videoları bulunmaktadır .

Ayrıca Eskişehir Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi AÖF Arapça derslerinin güncel kitap üzerinden tüm ünite videoları bulunmaktadır.

Pratik Arapça Derslerimize katılmak için herhangi bir şart aramıyoruz. Ev hanımı da olsanız, öğrenci de olsanız. Çalışan da olsanız Pratik Arapça Derslerimizden faydalanabilirsiniz.

Sitenin tek içeriği Arapça dersler değildir. DHBT VE ÖABT sınavına yönelik video derslerimiz ve sunularımız da bulunmaktadır.

Ayrıca ilmi makaleler, faydalı Arapça kitap önerileri, faydalı uygulamalar, Arapça pdfler de site içerisinde bulunmaktadır ve indirme bölümümüz mevcuttur.

İlitam ve Aöf Arapça derslerimizde her okulun kendi Arapça kitabından dersler yapılmaktadır. Ayrıca her okulun sınava hazırlık için vize ve final çıkmış soru çözümü de yapılmaktadır. Örnek video çalışmamızı görmek için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC4qpnLMZ4FsODiP--atnRcw/videos

Pratik Arapça Derslerimiz Durusu’l-Lugatil-Arabiyye kitabından yapılmakta ve bol bol alıştırma ile konu pekiştirilmektedir. Ev ödevi, ezber ödevleri verilmekte, ilerleyen konularda günlük yazma ödevleri, Arapça ilahi çevirme ödevleri de verilmektedir.

Üyelik

Üyelik cüz’i bir ücrete tabidir. 4 aylık ücret 100 tl dir.

Üye olmak isteyen arkadaşlarımız sanalmedresem.com adresine girip üyelik işlemleri bölümünden “yeni üye ol” butonunu kullanarak kendisine mail adresi ve telefon yazarak şifre belirleyebilir. Üyelik formu dolduranlara 24 saat içerisinde tarafımızdan Whatsapp üzerinden dönüş yapılacaktır.

Ödeme işlemlerini yaptıktan sonra dekontu 05550884535 nolu whatsapp hattına göndererek üyelik işlemlerinizi aktifleştirebilirsiniz. Whatsapp üzerinden dekont veya ödeme yaptığına dair tarafımıza mesajı ulaşmayanların üyelikleri aktifleştirilmeyecektir.

Üyelik süreniz dolduktan sonra üyeliğiniz silinmeyecek , pasif hale gelecektir.Eger üyeliğe devam etmek istiyorsanız sitede gerekli malumatı bulabileceksiniz.

Evet, üyeliğiniz aktifleştikten sonra hangi ders için kayıt oldu iseniz o dersin tüm içeriklerini görebileceksiniz..

Diğer

Verdiğimiz Arapça eğitimi sıfırdan Arapça eğitimidir. Derslerden istifade edebilmeniz için Arapçanın en temel kurallarından başlıyoruz. Alt yapısı olan arkadaşlar da, olmayan arkadaşlar da derslerden bugüne kadar oldukça güzel istifade ettiler ve uyum sorunu yaşamadılar .

Her grubun bir de Whatsapp grubu bulunmaktadır ve ezber ödevleri, alıştırma ödevleri, fiil çekimi yapma ödevleri vs whatsapp grubu üzerinden bayan hocamızın gözetiminde takip edilmektedir. Dilediğiniz zaman whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz. İNSTAGRAM İRTİBAT : @sanalmedresem FACEBOOK İRTİBAT : @sanalmedresem WHATSAPP İRTİBAT : 0555 088 4535